Öğrenci İkamet İzni Danışmanlığı

6458 sayılı yabancılar ve uluslararası koruma kanununun 38 ila 41 inci maddelerinde öğrenci ikamet izni düzenlenmiştir. Bu durumda;
ülkemizde bir yükseköğretim kurumunda ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta uzmanlık eğitimi (TUS), diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi (DUS) seviyelerinde eğitim görecek yabancılara oturum izni verilmektedir. Türkiye’de örgün öğrenim gören ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilirler. Ancak, ön lisans ve lisans öğrencileri için çalışma hakkı, ilk yıldan sonra başlar ve çalışma izni başvuruları yapılabilir.

DANIŞMANINIZ OLALIM

Oturma İzni Başvuru Göç İdaresi’nin uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu olmamakla birlikte Yurt dışı ve Yurt içinde ikamet, oturma izni, ve benzeri işlemler için danışmanlık yapmak üzerine hizmet veren bir kuruluştur. İkamet izni verme yetkisi sadece Göç İdaresine aittir. Oturma İzni Başvuru hiç bir şekilde ikamet izni alabileceğinizi garanti ve taahhüt edemez.

Although Oturma İzni Başvuru is not an extension institution and a state institution of the online migration management, it is an organization that provides consultancy services for residence permits and similar transactions in Abroad and in the country. The authority to issue a residence permit belongs only to the Immigration Authority. Oturma İzni Başvuru cannot guarantee or undertake that you will receive a residence permit.

Başa dön
HEMEN ARA
× Destek Hattı
Tasarım: Bursa Web Tasarım