Kısa Dönem İkamet İzni Danışmanlığı

Bilimsel araştırma amacıyla gelecek olan, Türkiye’de taşınmaz malı bulunan, ticari bağlantı veya iş kuracak olan, hizmet içi eğitim programına katılan, Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu anlaşmalar ya da öğrenci değişim programlarında bulunan, kamu sağlığına tehdit olarak nitelendirilen hastalıklardan birini taşımamak kaydıyla tedavi görecek olan yabancılar, adli veya idari makamların talep veya kararlarına bağlı olarak Türkiye’de kalması gereken, aile ikamet izni şartlarını kaybetmesi durumunda kısa dönem ikamet iznine geçen, Türkçe öğrenme kurslarına katılan, kamu kurumları aracılığıyla Türkiye’de eğitim, araştırma, staj ve kurslara katılacak olan ve Türkiye’de yüksek öğrenimini tamamlayanlardan mezuniyet tarihinden itibaren altı ay içinde müracaat eden yabancılar kısa dönem ikamet izni alabilmektedir. Bunlara ek olarak da ilk defa ülkemize giriş yapan ülkesi fark etmeksizin her yabancı maksimum 6 ay olmak üzere kısa dönem izin alabilmektedir. Arap ülkeleri ve diğer anlaşma sağlanan ülke vatandaşları da rahat bir şekilde uzatma ve ikamet tezkeresine 1 yıllık sahip olabilmektedirler.

DANIŞMANINIZ OLALIM

Oturma İzni Başvuru Göç İdaresi’nin uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu olmamakla birlikte Yurt dışı ve Yurt içinde ikamet, oturma izni, ve benzeri işlemler için danışmanlık yapmak üzerine hizmet veren bir kuruluştur. İkamet izni verme yetkisi sadece Göç İdaresine aittir. Oturma İzni Başvuru hiç bir şekilde ikamet izni alabileceğinizi garanti ve taahhüt edemez.

Although Oturma İzni Başvuru is not an extension institution and a state institution of the online migration management, it is an organization that provides consultancy services for residence permits and similar transactions in Abroad and in the country. The authority to issue a residence permit belongs only to the Immigration Authority. Oturma İzni Başvuru cannot guarantee or undertake that you will receive a residence permit.

Başa dön
HEMEN ARA
× Destek Hattı
Tasarım: Bursa Web Tasarım